Projekt eTwinning

We wrześniu 2016r grupy języka hiszpańskiego z klasy III A i III B rozpoczęły pracę nad projektem eTwinning, zatytułowanym “Clubs de Español en el Mundo” (Kółka Języka Hiszpańskiego na Świecie). Koordynatorem projektu jest Gabriela Olea Martin. Uczniowie otrzymali swoje loginy i kody dostępu, zalogowali się na platformę twinspace oraz uzupełnili swoje profile w języku hiszpańskim.

Link do strony projektu: TWINSPACE

eTwinning oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół z jednego z krajów europejskich, które komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie. eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), oferując szkołom wsparcie, narzędzia oraz usługi. Centralne Biuro Akcji eTwinning kierowane jest przez European Schoolnet, międzynarodowe partnerstwo 31 europejskich Ministerstw Edukacji pracujących dla szkół, nauczycieli i uczniów z całej Europy nad rozwojem uczenia się.

twinspace

Pierwszym zadaniem w projekcie eTwinning był konkurs na logo projektu. Na lekcjach języka hiszpańskiego uczniowie poznali nowoczesną aplikację do tworzenia logo ze słów hiszpańskich, które kojarzą się z działalnością kółka. Powstało 29 propozycji. Zostały one umieszczone w aplikacji tricider a następnie na Facebooku “Hiszpański Pierwsze LO”, gdzie uczniowie oddali głosy na najlepszy projekt. 

Link do filmu z propozycjami logo:

Zwycięzcą konkursu została Kinga Goleniewska z klasy III A. Jej logo od dziś jest oficjalnym logiem całego projektu i znajduje się na platformie projektowej Twinspace.

                               image

Drugim i głównym zadaniem projektu eTwinning było utworzenie prezentacji w języku hiszpańskim na temat wydarzeń organizowanych przez Kółko Języka Hiszpańskiego w ciągu pięcioletniej działalności. W tym celu uczniowie zostali podzieleni na grupy zadaniowe, każdy zespół wybrał inną cykliczną imprezę organizowaną przez kółko od momentu jego powstania. Na zajęciach języka hiszpańskiego uczniowie poznali nowoczesną aplikację do tworzenia prezentacji Animoto, wyszukali potrzebny materiał na facebooku kółka i utworzyli oryginalne prezentacje w języku hiszpańskim. Zostały one umieszczone na stronie you tube kółka, a następnie na platformie projektowej Twinspace. Linki do filmów znalazły się także na stronie Facebooka kółka “Hiszpański Pierwsze LO”.

Pierwsze miejsce zdobyła prezentacja nr 7 przygotowana przez uczniów klasy III B: Weronikę Lewkowicz, Aleksandrę Jatkowską, Natalię Kisielewską i Agatę Gadomską. Uczniowie zdobyli 176 głosów w głosowaniu internetowym w programie tricider. Drugie miejsce to prezentacja nr 1, przygotowana przez uczniów klasy III B: Aleksandrę Totoń, Karola Nowickiego, Jędrzeja Myrchę i Grzegorza Orlickiego. Zdobyli oni 150 głosów. Na trzecim miejscu znalazła się prezentacja nr 3, przygotowana przez uczniów klasy III A: Weronikę Fabiańską, Dominikę Kozłowską, Marzenę Manelską i Eryka Malinowskiego. Uczniowie zdobyli 51 głosów. W głosowaniu internetowym oddano w sumie 716 głosów. Gratulujemy !!!

1. Pierwsze miejsce: prezentacja nr 7

2. Drugie miejsce: prezentacja nr 1

3. Trzecie miejsce: prezentacja nr 3

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych filmów z prezentacjami:

Oto certyfikat, jaki otrzymaliśmy z Centralnego Biura Akcji eTwinning:

certyfikat

Anuncios